Meistä

Kun haluat nukkua yösi hyvin, ole hyvä ja soita.

Takana meillä on 800 miljoonan euron edestä hankkeita. Aina maaliin ja ajoissa. Tilaaja ei todellakaan joudu laittamaan kättä taskuun yhä uudestaan vaan loppujen lopuksi olkapäillemme ja mikäs siinä, vieno eteläeurooppalainen halaus maistuu aina onnistuneen projektin päätteeksi. Palveluksessanne.

Myynti ja tarjouspyynnöt

Timo Kamppuri

Toimitusjohtaja

050 433 6035

timo.kamppuri@sara.fi

Käyntiosoite

Suomen Aluerakennuttaja Oy – SARA
Tulli Business Park, Åkerlundinkatu 11 B
33100 Tampere

Y-tunnus: 2298160-4

Verkkolaskut

Suomen Aluerakennuttaja Oy – SARA
Verkkolaskuosoite FI9117823000006789
Operaattori Nordea
Välittäjän tunnus NDEAFIHH

Tietoa meistä

Olemme elämisen tilaratkaisujen asiantuntijoita ja rakennuttamisen edelläkävijöitä. Yhdistämme vanhoja hyviä malleja digitaalisiin ratkaisuihin. 

Käytössäsi on kaikkien asiantuntijoidemme osaaminen: niin pitkän linjan konkareiden rakennus- ja talotekninen näkemys ja kokemus kuin nuorten ammattilaisten tietoteknillinen ja teknologinen osaaminen.    

Etsitään teille parhaat tilaratkaisut, jotka tehostavat ja helpottavat arjen toimintoja.

Timo Kamppuri

LI

Toimitusjohtaja

050 433 6035

timo.kamppuri@sara.fi

Tino Nurmi

LI

Hankekehitysjohtaja

050 572 3868

tino.nurmi@sara.fi

Riku Hakala

Johtava valvoja

044 768 8241

riku.hakala@sara.fi

Tommi Rämö

Rakennuttajapäällikkö

050 911 1940

tommi.ramo@sara.fi

Riku-Jussi Mäkinen

LI

Rakennuttajainsinööri

050 400 5164

riku-jussi.makinen@sara.fi

Janne Karvonen

LI

Rakennuttajainsinööri

050 430 4286

janne.karvonen@sara.fi

Asko Saarinen

Vanhempi rakennuttajakonsultti

040 841 0610

asko.saarinen@sara.fi

Jarmo Kumpuvaara

Rakennuttajainsinööri

040 483 4331

jarmo.kumpuvaara@sara.fi

Teemu Nurminen

Rakennuttajainsinööri

040 733 0803

teemu.nurminen@sara.fi

Teemu Harju

Rakennuttajainsinööri

050 573 5865

teemu.harju@sara.fi

Juha Brunnila

Talotekniikkavalvoja

040 528 2080

juha.brunnila@sara.fi

Mauno Lounakoski

LI

VDC Manager

040 054 7011

mauno.lounakoski@sara.fi

Niko Kautonen

LI

VDC Architect

045 885 8188

niko.kautonen@sara.fi

Tommi Potapoff

LI

Hankekehitysarkkitehti

050 470 1133

tommi.potapoff@sara.fi

Iiro Ajanko

LI

Hankekehitysarkkitehti

044 293 8807

iiro.ajanko@sara.fi